Codziennik

Taper też muzyk :)....

...wtorkowy seans odbył się przy pełnej frekwencji, ponad 100 osób uczestniczyło w projekcji filmu Bustera Keatona " Go West" do którego wraz z Waldkiem Karaczynem przygotowaliśmy oprawę muzyczną grając na żywo. Perkusja z pianem, to jednak ciekawy eksperyment.Dziękuję wszystkim zanajomym za przybycie i bardzo miłe przyjęcie- do następnego seansu. " .Filmowe Wtorki (www.kinoagrafka.pl) ..."W czerwcu 2010 roku w ramach projekcji DKF-u "Rozpięci" pokazaliśmy Państwu Chaplinowskiego "Brzdąca" z

towarzyszeniem muzyki na żywo. Pokaz ten spotkał się ze znakomitym odbiorem. Wydarzenie to zaowocowało powstaniem programu Antykwariatu Filmowego. Każdego miesiąca począwszy od października 2010 zaprosimy Państwa na klasyczny niemy film z towarzyszeniem muzyki na żywo.Bohaterami jesiennej edycji Antykwariatu filmowego, będą trzej znakomici amerykańscy komicy:Buster Keaton, Harold Lloyd oraz Charles Chaplin.

Trzy filmy, trzy niezapomniane kreacje, trzy zupełnie wyjątkowe kompozycje muzyczne stworzone specjalnie na potrzeby tych pokazów. Piotr Bzowski - wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami podjęli się stworzenia oprawy muzycznej do tych perełek kina niemego. Program pokazów:

12 października /wtorek/, godz. 20:00BUSTER I MILION KRÓW | Go West reż. Buster Keaton, USA 1925, 69'

9 listopada /wtorek/, godz. 20:00JESZCZE WYŻEJ | Safety Last reż. Sam Taylor, USA 1923, 70'

7 grudnia /wtorek/, godz. 20:00GORĄCZKA ZŁOTA | The gold rush reż. Charles Chaplin, USA 1925, 96'

Bilety: 15zł/normalne/, 11zł/ulgowe/