Codziennik

KOX w Starym Porcie

koncert był wspaniały, na odpowiednich decybelach i nic to,że przyjechała policja i straż miejska i że skończyliśmy o 22.30-WARTO BYŁO !!Może parę słów o muzykach z KOX-u,dzięki którym istnieje rónież formacja BzowskiGruop.Jaworznicka Formacja KOX -jest kapelą grającą covery znanych hadrockowych i heavy metalowych zespołów takich jak Led Zeppelin, UFO, Iron Maiden, Lynyrd Skynyrd, Deep Purple, Nazareth, ZZ Top, Gary Moore.

Wieloletnie doświadczenie w obcowaniu z instrumentami zaowocowało w 2009 w stworzeniu owej formacji. Oprócz coverów wymienionych grup, zespół przemyca parę autorskich utworów zachowując klimat i dynamikę muzycznego przedsięwzięcia.Jak mówią sami artyści ich misją jest granie rocka, bo to ten typ muzyki kochają najbardziej.Skład grupy:Jacek Gretkowski - bass, wokal..Bogdan Zuber - perkusja..Waldemar Harwig - gitara solowa..Adam Gałecki - gitara. Moja rola w owej formacji jest obecnie niewiadomą poniekąd :) dam znać o następnych koncertach-już wkrótce.

Zacytuję trochę wypowiedzi z forum (Byłem wczoraj na koncercie grupy KOX z Jaworzna, myślałem cóż te "dzadki" będą grały? Panowie wielki ukłon, super koncert, SZACUN i do następnego - jesteście SUPER MUZYKAMI!!!) (Też tam byłem, jak zwykle w gronie znajomych. Zobaczyłem plakat z zapowiedzią koncertu i zabrzmiało trochę egzotycznie : hard rock, jakiś Kox, i to z jakiegoś Jaworzna. Potem wjechało czterech gości z zaokrąglonymi brzuszkami i na dodatek starszych od mojego ojca. Postanowiliśmy zaczekać spodziewając się niezłych jaj.

Goście bez większych ceregieli "rąbnęli" pierwszy numer (jakiego zespołu nie pamiętam) i nas wtłoczyło. Potem już się posypały same hiciory Deep Purple, Black Sabath, Led Zeppelin i innych znanych kapel. Pełen odjazd, a dziewczyny aż zapiały jak goście walnęli Hysterie Def Leppard. Myślę, że nikt się tego po nich nie spodziewał. Panowie, rzeczywiście zasługujecie na najwyższe uznanie. Takiego "powera" można Wam tylko pozazdrościć, nie mówiąc już o umiejętnościach gry na instrumentach i rasowym wokalu. Przepraszam Was za to, że na początku myśleliśmy o Was z ironią i lekceważeniem.

To najlepsza kapela jaką tam widziałem. Mam nadzieję, że jeszcze Was w Tawernie usłyszymy.)

WIELKIE DZIĘKI!!