Codziennik

Pierwszy w Jaworznie Meeting-

-Bluesowo rockowy mamy za sobą (fotki). Ale jego echa zapewne będą brzmieć jeszcze długo. Było głośno, było rockowo i bluesowo.W koncercie wzięły udział trzy grupy. Zaproszenie przyjęli GalHan z Mysłowic i Preizol Band z Krakowa, Kox z Jaworzna był gospodarzem owej imprezy. Organizacja przebiegła sprawnie i w piatek, 3 czerwca Club Opera wypełnił się kultem rocka...””….Mimo, że Preizol Band to typowo bluesowa grupa, oscylująca w klimatach nalepowskich,

to jednak jak wszyscy wiedzą, świat narodził się z rocka, więc i Oni również rockmanami są, będąc jednocześnie bluesmanami. \Z małym poślizgiem, około 20.30 rozpoczął Preizol Band, krakowski zespół już w Jaworznie niegdyś koncertujący. Świetny warsztat, doskonałe wyczucie gatunku przypadły do gustu tym, którzy po raz pierwszy zetknęli się z twórczością grupy…””… Krakusy zagrały bardzo fajnie i było to idealnie wprowadzenie do tego, co nastąpiło później.

…Ta kobieta z Krakowa ma bardzo fajny (mowa o Grażce) i ciepły głos… Koncert trwał niemal do drugiej w nocy, a nawet najbardziej zmęczeni rockfani nie opuścili swoich miejsc, chcąc do końca wysłuchać tej duchowej uczty..”(portal jaw.pl)

Ciepło, energetycznie i blues-rockowo, tak bym powiedział. Już myślałem, że osadziłem się tylko w klimacie Orkiszowskim & Kino Taperskie , a tu się okazuje, że coś w człowieku drzemie ostrzejszego.

Taka muzyczna adrenalina (od czasu do czasu)jest super tzw” zimny prysznic”. Fajnie, że Jerzy Klasa znalazł czas na rejestracje DVD owego przedsięwzięcia, będzie miłe wspomnienie. Ach, jak te bębny brzmiały(stare dobre Pearle),ukłony dla Bogusia Zubra za udostępnienie zestawu. W najbliższą środę koncert z Pawłem Orkiszem „Ballady o miłości” w Kurantach, a przyszły tydzień trasa koncertowa ze znakomitymi muzykami :Paweł Orkisz-główno-dowodzący,Jarek Miszczyk-fortepian, Michał Rapka- kontrabas.

Odwiedzimy takie miasta jak :Koszalin, Władysławowo, Sopot, Gdańsk i Warszawę. Zapowiada się morsko, ciepło i bardzo muzycznie.

Powracając do tematu mojej pracy jako Muzykoterapeuta przedstawiam film umieszczony w internecie-relacja z Festiwalu Puma 2011,występ moich podopiecznych-seniorów taki żartobliwy spektakl muzyczny.