Codziennik

Nieme Kino

w ostatnią sobotę czerwca miałem przyjemność grać jako taper w towarzystwie wspaniałych muzyków.Kolejny film i kolejne miasto.Tym razem kino WDK w Kielcach, zaprosiło mnie, abym przedstawił swoją wizję muzyczną do filmu- “Nosferatu – symfonia grozy” – reż. F.W. Murnau (horror, Niemcy, 1922, 94 min.).Jeszcze nigdy nie grałem w kinie dla tak dużej publiczności-ponad 500 osób zasiadło tego wieczoru przed ekranem i naszą muzyczną oprawą do w/w klasyki filmu kina niemego.Tego wieczoru towarzyszyli mi muzycy:

Michał Rapka (kontrabas-rapka.pl) z którym na co dzień gram w zespole P.Orkisza i Roman Jońca(piano-muzyk zespołu UNIVERSE ). Po udanym seansie Dyrekcja WDK zaproponowała mi dalszą współpracę,w październiku i grudniu będzie się można spodziewać kolejnych moich wizji muzycznych do filmów niemych.To wielka frajda móc tworzyć własną muzykę inspirowaną obrazem. Zbliżają się wakacje, a z nimi, trasa koncertowa z P.Orkiszem, Wyspy Kanaryjskie z szumem wody...,

...recital na ziemiach śląskich i parę nowych, jakże znaczących dla mnie projektów, do których wszystkich serdecznie zapraszam. Przecież bez widzów spektakl się nie odbędzie.