Codziennik

Pamięci Jana Pawła II

We wtorek 16 października przypada 34 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji wraz z Proboszczem Parafii w Chełmku (http://www.parafianmpchelmek.pl) serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert zatytułowany „Totus Tuus”. Najpiękniejszym wyrazem pamięci i hołdem, jaki możemy złożyć bł. Janowi Pawłowi II, jest rozważanie jego nauki, a przede wszystkim życie tą nauką na co dzień. Ojciec św. przed śmiercią powiedział: „Szukałem was, teraz przyszliście do mnie i za to wam dziękuję”.

Przyjść do Jana Pawła II przez zamyślenie nad jego słowami i życie jego nauką, to najpiękniejszy z naszej strony wyraz wdzięczności i miłości do Wielkiego Papieża naszego rodaka. Dlatego podczas tego wyjątkowego koncertu, z całego bogactwa nauczania 27-letniego pontyfikatu, zostanie przypomnianych kilka krótkich fragmentów. Pomocą w przyswojeniu tych myśli, aby na nowo głęboko zapadły w nasze umysły i serca, będzie( mam taką nadziej oprawa muzyczna, którą przygotowałem wraz z Michałem Rapką (kontrabas) i Waldkiem (gitara). Muzyce będzie towarzyszyć piękna sceneria i niezwykła

iluminacja wnętrza kościoła łącznie z efektami 3D. Ten niezwykły wieczór i koncert rozpocznie uroczysta msza św. 16 października o godz. 18-ej. Zapraszam Serdecznie.