Codziennik

A co w trasie? Jak to w trasie, sporo niespodzianek....

Pierwsza to przystanek - Wyspa Ostrów."Po 28 latach znajomości wreszcie razem na scenie.Pamiętacie zespół Sie jakoś nie klei ???Piotrek Bzowski ukradł mi show :) ale ...niech mu będzie :)" - facebookowy cytat z profilu Tomka Lewandowskiego po wspólnym graniu na Wyspie Ostrów.Rzeczywiście Tomku, po tak długiej znajomości po raz pierwszy razem na scenie, ale chyba było warto w końcu spróbować!Znamy się na tyle długo, że chyba mogę sobie także pozwolić na kilka słów komentarza. Koncert był

super! I nic nie ukradłem, bo jak można ukraść show facetowi, który jest jednym z niewielu bardzo dobrze grających bardów. No nie można! Z prawdziwą przyjemnością potowarzyszyłem tylko dźwiękom gitary Tomka.:) Oprócz muzyki mamy zamiłowanie do czerwieni(patrz Fotki).Przy okazji zdradzę też, że tak dla siebie prywatnie, mam w pamięci kilka tekstów Tomka, które są moimi ulubionymi np:"Sięgnij po mnie", "Serce" czy "Ciepłe kluchy"....... Posłuchajcie, a może Wam też się spodobają:)

Druga to przystanek Koszalin.Ciekawy koncert z Pawłem Orkiszem. Tym razem graliśmy z muzykami z Gdańska. Piękne zabrzmiały i skrzypce, i bas.... a przecież mi żal... bo nadal myślę sobie czasem, że najciekawszą oprawę do utworów Pawła udało nam się stworzyć wspólnie z Michałem Rapka (bas) i Jarkiem Miszczykiem (piano). Zresztą sami posłuchajcie: https://www.youtube.com/watch?v=D5WHIoQ9WMw (trzeba ,skopiować i wkleić w youtube.com)Ech, cóż, szkoda... To se ne vrati:).

A teraz co?Teraz przystanek Bieszczady, Beskid Niski.Już wkrótce będzie gotowa płyta Buczek i Bzowski pt. "Ślady". Krążek jest opowieścią o Beskidzie, o ludziach-legendach tych stron, o emocjach, jakie towarzyszą podróżom w tamte rejony. O moich przeżyciach opowiedziałem - tak jak umiałem - aranżując i nagrywając tę płytę... Mam nadzieję, że udało nam się zatrzymać i zachować klimat tego niepowtarzalnego spotkania.:)Z wakacyjnym pozdrowieniem z trasy:) Piotr.