Codziennik

Sukces Kina Agrafka

Już rok współpracuję z szefostwem Kina Agrafka(www.kinoagrafka.pl, grając do filmu niemego i nie tylko, więc dziele się wspaniałą wiadomością (dział fotki):Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za rok 2010 wręczone. Uroczysta ceremonia odbyła się podczas otwarcia 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W kategorii Kino zwyciężyło krakowskie kino Agrafka. Nagrodę odebrali Robert Skrzydlewski i Bogdan Balicki. Kino Agrafka to młode krakowskie kino,

prowadzone przez ludzi pełnych pasji, mających wieloletnie doświadczenia w zakresie upowszechniania kultury filmowej.Chociaż Agrafka istnieje od niespełna dwóch lat, w istotny sposób zaistniała propagując dobre kino europejskie. Liczne przeglądy monograficzne, pokazy specjalne, spotkania cykliczne na stałe wpisały się w krakowski pejzaż filmowy.W najbliższy wtorek (14.06.2011) godzina 20:30 znów będziemy w Kinie Agrafka grać do filmu niemego.

Tym razem będzie to „BUSTER BOKSEREM”(Battling Butler) reż. Buster Keaton, Charles Reisner, USA 1926, 61' Trochę fabuły:…..Ojciec, zaniepokojony niezaradnością życiową swojego potomka, wysyła go dla nabrania tężyzny na wczasy pod namiot, Wyprawa staje się rzeczywiście ogniową próbą dla maminsynka. Wszystkiemu winna miłość do pięknej góralki. Odwzajemniona, ale cóż z tego; zdaniem rodziny, ich dziewczę nie jest dla chuderlawego paniczyka.

Lokajowi przychodzi na myśl, że dzięki zbieżności nazwisk Alfred mógłby uchodzić za słynnego boksera - i tu zaczynają się tarapaty, którego finałem jest walka zmuszonego do niej ignoranta z mistrzem…. Serdecznie Zapraszam.