Codziennik

Wczorajszy koncert

poświęcony Janowi Pawłowi II uświetniła obecność wdowy po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie - Ryszardzie Kaczorowskim. Spotkanie z poezją Karola Wojtyły zostało zorganizowane wspólnie przez parafię, Stowarzyszenie NASZ PIASTÓW i Stowarzyszenie MOŻESZ w kościele Chrystusa Króla w Piastowie na obrzeżach Warszawy. Piękny wieczór, myślę iż udało nam się stworzyć niezapomniany klimat. Delikatność, tkliwość i wrażliwość nasączyła nie tylko wnętrze Kościoła,

ale przede wszystkim wnętrze duszy(mojej na pewno). Po koncercie do późnych godzin wieczornych gawędziliśmy wraz z Panią Prezydentową, Burmistrzem miasta Piastów i zaproszonymi Gośćmi o historii , życiu i harcerstwie - tym naszym, które jest obecne w nas przez cały czas. „Przebrnęliśmy” poprzez Kanadę , Anglię, Lwów, Kresy aż po Kraków. Pani prezydentowa na prośbę Jarka opowiedziała nam parę historii z życia Śp. Pana Prezydenta Kaczorowskiego. Wzruszyło mnie to spotkanie, a przede wszystkim przypomniało i utrwaliło moje zasady życiowe.

Spotkanie to (ponoć nie ostatnie) pozostawiło do teraz uśmiech w moim wnętrzu. Pożegnaliśmy się Modlitwą Harcerską. Koncert w fotografii utrwalił Piotr Sędziak-www.fotosuper.pl (zakładka Fotki).