Codziennik

W Nowy Rok z nową płytą!

Płyta promująca znaną już twórczość harcerską Roberta Bochenka, mojego druha i przyjaciela, z którym grałem, śpiewałem i komponowałem skończona, istnieje szansa, że wydamy ją w śpiewniku, tak aby każda piosenka miała oryginalny tekst, akordy i rozpisaną prymkę nutową. Dodatkowe plusy to załączona druga płyta z podkładami, tak aby osoba, zastęp gdzie nie ma muzyków mógł sobie pośpiewać do podkładów. W śpiewniku znajdziemy wiele pięknych harcerskich fotografii i trochę wspomnień Roberta, kiedy i dlaczego powstała dana piosenka.

Co prawda jest biały kruk, gdzie ja śpiewam wszystkie piosenki ,ale ta płyta jest przeznaczona dla mojej sympatycznej koleżanki i przyjaciółki moich podopiecznych w DPS , gdzie jestem muzykoterapeutom - Pani Eli i Zosi.Fragmenty piosenek można już posłuchać na youtube.com : „Zielony mundur”, „Ponieś mnie wietrze”.

Grzebiąc po internecie znalazłem piękną interpretację piosenki „Powietrzem moim jest” śpiewaną przez Julię Bartkowiak (akompaniament grupa „U Studni”, przy końcu mam swój udział).

Jak również zeszłoroczny koncert młodzieży z Szalowej, po prowadzonych prze ze mnie warsztatach muzyczno-wokalnych. Piosenka Kasi Spólnik „Pieśń odchodzących”:

I na koniec tych moich ploteczek, posłuchajcie piosenki którą bardzo często kończę powszechny dzień. Gdy śpiewał

ją Wojciech Młynarski jakoś do mnie nie docierała, pewnie przez wiek nie rozumiałem wszystkiego. Teraz w pełni utożsamiam się z tekstem, muzykę już dawno zaakceptowałem. A zaśpiewał ją Piotr Machalica.